Čo zubné pasty Splat neobsahujú?

Neobsahujú agresívne abrazíva ako alumínium oxid hlinitý,

alumínium hydroxid a kalcium karbonát, ktoré ničia zubnú sklovinu a zvyšujú citlivosť zubov. Namiesto týchto zložiek Splat používa zložku Sp. White System, ktorá zaručuje šetrné bielenie zubov a zanecháva zubnú sklovinu perfektne čistú a žiarivú už po prvom použití. Oválne častice rôznych veľkostí zbavujú zuby zubného povlaku bez toho, aby spôsobovali trhlinky na sklovine a zvyšovali tak citlivosť zubov alebo narušili sliznicu ústnej dutiny.

Neobsahujú chlórhexín a triklosan

Obzvlášť chlorhexín je chirurgami využívaný na dezinfekciu pred chirurgickými zákrokmi. Môže spôsobovať precitlivelosť kože a svrbenie alebo dermatitídu. Triclosan je veľmi často obsiahnutý vo výrobkoch pre domácnosť. Dlhodobé užívanie týchto syntetických antiseptík spôsobuje disbakteriózu. Okrem toho, chlórhexín spôsobuje šedý odtieň zubnej skloviny. Vo výrobkoch Splat je obsiahnutý Biosol - bezpečná antibakteriálna zložka. Baktérie z biofilmu na povrchu zubnej skloviny môžu spôsobovať paradontitídu. Biosol tento biofilm odstraňuje tým, že ho ničí zvnútra. 

Neobsahujú sacharinát a iné nebezpečné syntetické sladidlá

Namiesto týchto zložiek sú vo všetkých výrobkoch Splat obsiahnuté zložky ako xylitol, manitol, extrakt zo stévie a sukralóza.

Neobsahujú sodium lauryl sulfát SLS

Čistiaca zložka, ktorá vytvára penivý efekt, je obsiahnutá vo väčšine výrobkov pre ústnu hygienu, šampónoch a sprchových géloch, ktoré sa na trhu vyskytujú. Môže spôsobiť vysušenie ústnej dutiny. Namiesto nej je vo výrobkoch Splat použitá jemnejšia a bezpečnejšia zložka - sodium lauryl sarcosinát. 

Detská rada zubných pást

Detské pasty Splat neobsahujú zložky s penivým efektom, sacharinát ani umelé sladidlá. Namiesto toho sú v nich obsiahnuté zložky ako manitol a extrakt zo sladkého drievka. Zubné pasty z rady pre deti sú bezpečné aj v prípade nechceného prehĺtnutia.